Burányi Péter Buranyi.Peter at dexter.hu
Thu Sep 27 21:04:02 CEST 2012

Kedves Bence!

Ezt a levelet küldtem tegnap este Csillának (a válaszok az egyes pontok alatt BP jelöléssel).

Üdv
Burányi Péter

BP: Ez ETR rendszerhiba (vagy hiányosság), a hatályon kívüli finanszírozási formák feloldása nincs beépítve, erre a pénteken kiadandó frissítés után lesz lehetőség.

BP: Erre rendszerszintű okot nem látok.

BP: Rendszerszintű okot itt sem látok, de éppen pár órája kaptam egy hasonló tárgyú levelet az ELTE-ről, azt meg kell vizsgálnunk (attól tartok, hogy az ELTE-n hiányzik a feloldás)

H0107: Az elismert kreditek száma nincs megadva. (FIRBejelentesKontener/HallgatoBejelentes/hlg:Hallgato/hlg:TanulmanyiJogviszonyok/hlg:TanulmanyiJogviszony/hlg:FelvettKepzesek/hlg:FelvettKepzes/hlg:FelvettKepzesiIdoszakok/hlg:FelvettKepzesiIdoszak/hlg:OsszesMegszerzettKredit) - BP: gondolom, itt csak véletlen csere a megszerzett és elismert kreditekre hivatkozás

BP: A fenti értelmezésnek megfelelően javítjuk az adatlekérdezést (eddig NULL-t adtunk akkor, ha nem volt a hallgatónak rögzített kreditje, tehát nem tudjuk, hogy van-e neki :) ).

BP: A megszerzett kreditben elvileg nem adunk át NULL-t.

BP: adatfeltöltési probléma: ezek az új FIR-ben új adatok (korábban maga az értékkészlet sem volt feltöltve), látványos javulás a múlt tekintetében akkor várható, ha az intézményekben végignézik ezeket a rekordokat.

BP: A magunk részéről köszönjük a jelzéseket, azon vagyunk, hogy mielőbb értelmes adatokon lehessen elemzéseket végezni (megjegyezve, hogy azért van még mit tennünk az alapfunkciók megfelelő működésének terén is).

BP: Egyelőre nem látok olyan témát, ami személyes egyeztetést tenne szükségessé, hacsak annak megvitatását nem, hogy a fenti javítások után minden alkalommal küldjön-e mindenki frissített adatokat? A magunk részéről úgy gondoltuk, hogy erre több adatkör javítása, kiegészítése után lehetne sort keríteni. Sajnos azt is jeleznem kell, hogy a jövő hét szerda nekem biztosan nem megfelelő időpont.

From: fir2_tr-bounces at maillist.educatio.hu [mailto:fir2_tr-bounces at maillist.educatio.hu] On Behalf Of Fejérvári Bence
Sent: Thursday, September 27, 2012 4:28 PM
To: fir2_tr at maillist.educatio.hu
Subject: Re: [Fir2_tr] hibajegyek a FIR-ben
Importance: High

Sziasztok!

A Csilla által írt kérdésekre a válasz a rendszer finomhangolása és hatékonysága szempontjából nagyon fontos számunkra, kérlek jelezzetek vissza!

Köszönöm,
      Bence

Fejérvári Bence
folyamatmenedzser

Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit. Kft.
H-1122 Budapest, Maros u. 19-21.
Tel.: +36 (30) 6822323
Fax: +36 (1) 4773111

-----Original Message-----
From: fir2_tr-bounces at maillist.educatio.hu<mailto:fir2_tr-bounces at maillist.educatio.hu> [mailto:fir2_tr-bounces at maillist.educatio.hu]<mailto:[mailto:fir2_tr-bounces at maillist.educatio.hu]> On Behalf Of Stéger Csilla