Oláh Krisztina (SDA) olah.krisztina at sdainformatika.hu
Thu Sep 27 18:51:36 CEST 2012

Kedves Csilla!

Az egyes pontok alá írom a válaszainkat.

Üdvözlettel:

Oláh Krisztina | terméktámogatási vezető

SDA Informatika Zrt.  | www.sdainformatika.hu

1111 Budapest, Budafoki út 59.

Tel.:    +36 1 209 4748    Fax:    +36 1 279 0001

VOIP:  +36 1 463 4061;    +36 1 463 4062;  +36 1 463 4063

Mobil: +36 20 479-5142   E-mail: olah.krisztina at sdainformatika.hu

SDA Informatika Zártkörűen Működő Részvénytársaság

Székhely: 2030 Érd, Retyezáti u. 46.

Cégjegyzékszám: bejegyezve a Pest Megyei Bíróság mint Cégbíróságon Cg. 13-10-041083 szám alatt

Mentse a fájlokat és az erdőket! Csak akkor nyomtasson, ha tényleg szükséges.

Magyarországon évente 830 ezer tonna papírt használunk, ez legkevesebb 10 millió fa életébe kerül.

-----Original Message-----
From: fir2_tr-bounces at maillist.educatio.hu [mailto:fir2_tr-bounces at maillist.educatio.hu] On Behalf Of Stéger Csilla
Sent: Wednesday, September 26, 2012 11:46 AM
To: fir2_tr at maillist.educatio.hu
Subject: [Fir2_tr] hibajegyek a FIR-ben

Rendszerünkben ez kötelező mező, ezért legjobb tudomásunk szerint csekély számban fordulhat elő nálunk ilyen hiba. Ha lehetséges ránk vonatkozóan tudnátok egy számosság és intézménypárt jelezni, hogy meg tudjuk vizsgálni.

Tudomásunk szerint e közül nálunk csak olyan fordulhatna elő, hogy a 2012/13/1-es félévre államilag támogatott vagy költségtérítéses forma került beállításra. Ennek az lehet az oka, hogy a gólya konverzió óta nem rendezte az intézmény a finanszírozási formákat. Ha lehet itt is szeretnénk adatokat kapni a vizsgálathoz, mert megpróbálunk segíteni, akinél előfordul.

1.           a hibaesetek minden esetben abból adódnak, hogy NULL érték jön az adott mezőre (a képzési időszak rekordok 47,54%-ában NULL ezen mező értéke)

1.           a hibaesetek abból adódnak, hogy NULL érték jön az adott mezőre (a kiadott okirat rekordok 71,35%-ában NULL ezen mező értéke)

A kiadott okiratot jelenleg még nem adjuk fel.

Jelenleg null értékkel töltjük.

Jelenleg null értékkel töltjük.

1.           a hibaesetek abból adódnak, hogy NULL érték jön az adott mezőre (a hozott dokumentum rekordok 99,5%-ában NULL ezen mező értéke)

Amennyiben van és feladható, akkor vizsgálunk az értékkészlet helyességére. Ha van ellenpélda, akkor azt megvizsgáljuk.

_______________________________________________

Fir2_tr mailing list

Fir2_tr at maillist.educatio.hu <mailto:Fir2_tr at maillist.educatio.hu>

http://polar.educatio.hu/cgi-bin/mailman/listinfo/fir2_tr <http://polar.educatio.hu/cgi-bin/mailman/listinfo/fir2_tr>